Czy powinienem skorzystać z agencji pracy?

Jeśli poszukujesz pracy, z pewnością starannie dopasowujesz swoje CV i list motywacyjny do każdego stanowiska, na które aplikujesz, przeszukujesz wszystkie właściwe strony internetowe i utrzymujesz odpowiednie profile w mediach społecznościowych.

Jednak czasem to nie wystarczy, jeśli chcemy znaleźć zatrudnienie, ponieważ konkurencja na rynku pracy jest dość duża. Wiele osób chce również podjąć pracę za granicą, ale nie wie, gdzie znaleźć wiarygodne oferty. W takich sytuacjach możemy zwrócić się po pomoc do profesjonalnej agencji pracy.

Czy powinienem skorzystać z agencji pracy?

Pracę za granicą możesz znaleźć za pośrednictwem agencji

Większość osób słyszało o agencjach pracy tymczasowej. Agencje te znajdują pracę krótko- lub długoterminową dla osób poszukujących zatrudnienia w różnego rodzaju firmach. Osoba poszukująca pracy może intensywnie współpracować z agencją pracy tymczasowej, nawet na czas nieokreślony. Agencje zatrudnienia łączą osoby poszukujące pracy ze stanowiskami, które zazwyczaj są stałe, ale mogą być również stanowiskami tymczasowymi, przykładowo na okres wakacji, na kilka tygodni czy miesięcy.

Niektóre agencje zatrudnienia są opłacane przez pracodawcę, inne agencje są opłacane przez osobę poszukującą pracy. Może to wiązać się z opłatą z góry lub bardziej prawdopodobnym procentem pensji, którą otrzymasz w nowej pracy. Ogólnie rzecz biorąc, pracodawcy częściej płacą rachunki. Dzieje się tak po części dlatego, że osoby poszukujące pracy niechętnie wnoszą opłaty za znalezienie zatrudnienia.

Agencje pracy współpracują bezpośrednio z pracodawcami i często mają lepsze pojęcie o tym, czego dokładnie szukają pracodawcy od osób na danym stanowisku. Mogą również wiedzieć o stanowiskach, o których raczej nie usłyszysz na własną rękę, przykładowo