Jak naprawić blachę auta po gradobiciu?

Po gradobiciu, kiedy nasz pojazd stał na zewnątrz mogą pojawić się różnego rodzaju małe wgniecenia, oczywiście będziemy mogli je usunąć, jeżeli lakier nie jest uszkodzony, wówczas za pomocą bezinwazyjnej metody PDR można blachę naprostować.

W tym przypadku możemy ją wypychać od wewnątrz, za pomocą specjalnych narzędzi będziemy mogli doprowadzić ją do poprzedniego stanu. Można oczywiście do tego wykorzystać różnego rodzaju dźwignie które wykonane będą z materiałów które nie będą rysowały naszego lakieru.

Jak naprawić blachę auta po gradobiciu?

Gdzie wykonać niwelację blachy naszego auta?

Tego rodzaju pracę powinni wykonywać specjaliści którzy posiadają doświadczenie oraz odpowiednie narzędzia. Usuwanie wgnieceń we własnym zakresie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia lakieru czy też niewłaściwego wygięcia blachy, dlatego też powinniśmy poszukiwać odpowiedniego serwisu blacharskiego, gdzie można liczyć na profesjonalną usługę. Stosuje się także metodę wyciągania, za pomocą rozgrzanego kleju przyczepiamy wyciągarkę do powierzchni blachy, a następnie energicznymi ruchami będziemy wyciągali wygiętą blachę na zewnątrz. Oczywiście do dyspozycji mamy wiele specjalistycznych narzędzi, dzięki którym szybko pozbędziemy się nierówności.

W tym przypadku jest to metoda która bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku małych wgnieceń, które szpecą nasz samochód i będziemy chcieli odpowiednio skorygować od tego rodzaju uszkodzenia. Naturalnie możemy także wykonać wyginanie wgniotek od wewnątrz, w wielu wypadkach konieczne będzie zdjęcie różnych elementów tapicerki naszego pojazdu , dlatego też wymaga to więcej pracy oraz wiedzy. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi, będziemy naciskali na blachę w celu wyrównania powierzchni.

Obecnie firmy zajmujące się tego rodzaju usługami prowadzą także profesjonalne szkolenia PDR, dzięki czemu pracownicy warsztatów samochodowych, będą mogli nauczyć się jak w sposób bezinwazyjny usuwać wgniotki. Są to przykładowo 5 lub też 10 dniowe szkolenia gdzie pod okiem specjalistów będziemy uczyli się technik działania na blachę tak aby jej nie uszkodzić.