Jak uniknąć windykacji?

Jednym ze sposób, na ściąganie długów od dłużników, jest windykacja, przy jej pomocy, można skutecznie egzekwować należności.

Zwłaszcza w dobie kryzysu, niektórych firm nie stać na spłatę należności. Wówczas firmy windykacyjne, mogą pełnić rolę mediatora, pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Można wypracować, jakiś sposób spłaty zobowiązań, może być to przykładowo rozłożenie na raty wówczas spłata może okazać się o wiele łatwiejsza. Z pewnością windykacja może odbywać się również sądownie. Dlatego też wiele firm dokłada wszystkich starań aby spłacać na czas wszystkie swoje zobowiązania, dzięki temu może uniknąć długów. Jednak czasem potrzebny jest kredyt na inwestycje i rozwój naszej firmy. Jak uniknąć windykacji?

Jeżeli jednak nasze przywiewania się nie sprawdzą wówczas możemy mieć problem ze spłatą długu i płynnością finansową.

W tym wypadku może zabraknąć nam środków na spłatę kolejnych rat. Interesującym rozwiązaniem jakie jest ostatnimi czasy wprowadzane, jest finansowanie wierzytelności, przez banki. Polega to na udzieleniu kredytu firmie, która zalega ze spłatami długów. Innym rodzajem wsparcia finansowego może być także faktoring, wówczas bank zajmuje się pokrywaniem bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Może być to przykładowo opłacanie faktur od dostawców, czy też spłacanie wszystkich należności związanych z czynszem czy też opłatami za media. Jest to bardzo korzystna propozycja dla firmy która posiada nagłe problemy z płynnością. Jednak jeżeli grozi nam windykacja, wówczas powinniśmy poszukać bardziej fachowej pomocy, w tym przypadku pomoże nam przykładowo kancelaria prawnicza, która posiada doświadczenie w negocjacjach pomiędzy klientem a instytucją finansową. Można przykładowo odłożyć w czasie spłatę zadłużenia, bądź też zmniejszyć raty kredyty. Oczywiście firma musi przekonać bank że w przyszłości jej sytuacja finansowa ulegnie poprawie i spłata w przyszłości będzie realna. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam Kancelaria Antywindykacyjna TM – pomoc w oddłużaniu.