Kontrolowanie ataków paniki z ufnością

Świadomość, że w każdej chwili możesz wpaść w atak paniki, jeśli coś za bardzo wyjdzie poza twoją strefę komfortu, może być dość denerwujące.

Ten artykuł pomoże Ci rozpoznać, co się dzieje i co możesz zrobić, aby pomóc sobie w ich unikaniu lub wydostaniu się z nich.Świetnym sposobem na powstrzymanie ataków paniki jest regularne ćwiczenie. Pomoże to zachować zdrowe ciało i równowagę umysłu. Spali też adrenalinę, która może wywołać atak.Ataki paniki i stres są jak chleb z masłem – zwykle nie ma jednego bez drugiego. Poznanie wszystkich dostępnych technik łagodzenia stresu, a następnie przetestowanie ich na sobie, to świetny sposób na utrzymywanie ataków paniki tak długo, jak to możliwe.Jednym z kluczowych elementów w kontrolowaniu eskalacji napadu lęku jest celowe i powolne oddychanie, gdy zaczynasz hiperwentylację. Jeśli potrafisz przejąć kontrolę nad swoim oddechem, możesz zmniejszyć intensywność ataku. Aby uzyskać kontrolę, będziesz chciał brać długie, głębokie oddechy.Doskonałym ćwiczeniem do wypróbowania podczas ataku paniki jest poruszanie się w zwolnionym tempie. Wykonuj każdą czynność z rozmyślnymi przemyśleniami i najdrobniejszymi szczegółami. Zwolnij wszystkie swoje ruchy i spróbuj spowolnić również oddech. Skoncentruj się na tym, co robisz, do tego stopnia, że ​​nic więcej nie usłyszysz.Aby zapobiec atakom paniki, unikaj podejmowania niepotrzebnych obowiązków, które zwiększają ogólny poziom stresu. Ważne jest, aby asertywnie podchodzić do swoich potrzeb i ograniczeń, aby zapobiec przeciążeniu, co może zwiększyć prawdopodobieństwo ataków paniki. Nauka mówienia „nie” może znacznie pomóc w zapobieganiu atakom.Oddychaj powoli. Kontrolowanie ataków paniki z ufnością

Kiedy masz atak paniki, twoje ciało przechodzi w stan paniki i możesz zacząć oddychać szybkimi, płytkimi oddechami.

Zamiast tego złóż dłonie i wdychaj je lub weź małą papierową torbę i zrób to również. Wdychanie własnego dwutlenku węgla i głębokie wdechy pomogą Ci się zrelaksować.Pożycz pomysł od linii lotniczych, oddychając w papierowej torbie, gdy czujesz się spanikowany. Ten akt nie tylko pomaga odwrócić uwagę od ataku paniki, ale ze względu na zwiększoną ilość dwutlenku węgla w zamkniętej przestrzeni jak worek, powietrze, którym oddychasz, szybciej cię rozluźnia.Staraj się trzymać kofeinę z dala od swojego życia, jeśli cierpisz na ataki paniki. Pop, kawa, czarna herbata, a nawet czekolada mogą spowodować wzrost ciśnienia krwi, co może wywołać atak paniki. Zamiast tego pij ziołowe lub zielone herbaty, które mogą ukoić twój umysł i zrelaksować.Koncentracja na wydechu, a nie na wdechu, jest kluczem do jak najlepszego wykorzystania technik oddechowych podczas ataku paniki. Prawdopodobnie będziesz szybko wdychać, co jest naturalne i w porządku. Jednak najważniejsze, aby przywrócić kontrolę nad oddechem, jest wstrzymanie oddechu i wydychanie stopniowo, w sposób równomierny.Jeśli czujesz się szczególnie zestresowany, ważne jest, abyś spróbował wyeliminować z diety pewne czynniki powodujące stres. Cukier i sól to dwie rzeczy, które powinieneś starać się ograniczyć w swojej diecie, abyś nie musiał tak mocno walczyć z lękiem.Ten artykuł jest pełen cennych informacji na temat ataków paniki, które pomogą Ci w codziennym życiu. Weź tę radę do serca i pozwól sobie żyć pełnią życia. Nie musisz żyć na krawędzi, martwiąc się, kiedy nastąpi kolejny atak paniki!