Prezenty na święta

Święta to jeden z najlepszych okresów na dawanie innym prezentów. Z czego najbardziej ucieszą się bliscy? Wszystko zależy od danej osoby, ale istnieje kilka grup prezentów, które na pewno komuś przypasują. Wystarczy tylko zastanowić się, co kto lubi i mamy prezent gotowy.

Święta i Mikołajki – wręczanie prezentów

Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie odbywają się w grudniu. Zgodnie z niepisanymi zasadami okres ten jest czasem obdarowywania bliskich. Zwyczaj mówi, że w wigilijny wieczór wszyscy mieszkańcy domu powinni usiąść przy choince i wspólnie otworzyć swoje prezenty. Bliskich natomiast najlepiej obdarować na kilka dni przed, gdyż jak wiadomo Boże Narodzenie to święto rodzinne i mało kto chce w tym czasie spotykać się z innymi, nawet jeśli chodzi o najlepszych przyjaciół.

Przed świętami mamy do czynienia także z mikołajkami. Zgodnie z tradycją, w tym dniu po domach chodzi Święty Mikołaj i wręcz prezenty grzecznym dzieciom. 6 grudnia, czyli termin, w którym wypadają mikołajki, to jednak nie tylko dobry okres na obdarowanie dzieci. Jeśli wolimy, to właśnie w tym dniu powinniśmy zadbać o prezenty dla bliskich.

Książki

Książki to zawsze dobry pomysł na prezent. Jeśli nawet ktoś nie jest fanem literatury pięknej, to z pewnością ucieszy się z biografii swojego ulubionego sportowca lub jakiegoś poradnika. Nieco bardziej nowocześni fani literatury będą zadowoleni z czytnika e-booków, który pozwoli im mieć wszystkie swoje ulubione dzieła w zasięgu ręki.

Depilator/Maszynka do golenia

Depilator to idealny prezent dla każdej kobiety, która lubi o siebie dbać. Niepotrzebne włoski to zmora każdej pani, szczególnie w okresie letnim. Co prawda od Bożego Narodzenia do lata daleko, ale prezent z pewnością zostanie doceniony.

Mężczyźni natomiast z przyjemnością skorzystają z nowej maszynki do golenia lub przystrzygania brody. Taki prezent z pewnością przyda się mężczyznom, którzy lubią o siebie dbać.

Perfumy i kosmetyki

Podarujmy swoim bliskim produkty do pielęgnacji urody lub wspaniałe, luksusowe zapachy. Odpowiednio dobrane perfumy sprawią radość całej rodzinie, znajomym i drugiej połówce. Niektóre kobiety lubią lekkie kwiatowe zapachy, inne natomiast preferują cięższe aromaty, które sprawdzą się przede wszystkim na wieczornych randkach. Zanim dokonamy zakupu perfum, warto wcześniej dowiedzieć się, jakie rodzaje zapachów preferuje obdarowywana osoba, tak by nie zrobić jej swoim prezentem problemów.

Podobnie wygląda sprawa z kosmetykami. Zakup kremu do rąk lub do twarzy będzie dobrym pomysłem na obdarowanie bliskiej kobiety. Mężczyźni natomiast ucieszą się z kremu do golenia czy zestawu do pielęgnacji brody.

Niezwykłe przeżycia

Coraz bardziej modne staje się wręczanie kuponów i voucherów na różnego rodzaju atrakcyjne wydarzenia. Może to być np. dzień w SPA dla osób dbających o swoją urodę albo skok ze spadochronem dla wszystkich żądnych wrażeń. W Internecie znajdziemy sporo firm, które zajmują się organizowaniem tego typu atrakcji i jedyne co musimy zrobić to zakupić voucher, wręczyć go bliskiej osobie i kibicować jej w momencie realizacji swojego marzenia.

Baza gotowych pomysłów jest naprawdę ogromna i bardzo łatwo znaleźć tam coś do wręczenia bliskim (a może i nawet obdarować siebie). Vouchery mają elegancką formę, są pięknie zapakowane, a zrealizować je można w przeciągu 12 miesięcy od daty zakupu, co sprawia, że skorzystać z atrakcji można w dowolnym okresie.

Będąc w temacie voucherów, warto wspomnieć także o kartach podarunkowych. Tej opcji lepiej unikać, chyba że naprawdę nie wiemy co wręczyć drugiej osobie. Standardowy bon na zakupy do jakiegoś sklepu sprawi, że zostaniemy uznani za osoby leniwe, którym nie chce się zainteresować drugą osobą, a jedynie zrzucić z siebie odpowiedzialność. Bony mogą być dobrym pomysłem w momencie, gdy dana osoba potrzebuje jakiejś rzeczy, ale jest to sprawa na tyle intymna lub ważna, że najlepiej będzie, jeśli sama dokona zakupu.

Artykuły domowe

Dobrym pomysłem, szczególnie gdy myślimy o obdarowaniu osób dopiero urządzających swój dom, jest sprawienie im małych urządzeń AGD. Mikser, żelazko czy nawet ekspres do kawy z pewnością odciąży ich napięty budżet, a w dodatku sprawi, że na zawsze już pozostaniesz w ich sercach. Za każdym razem, gdy obdarowane osoby skorzystają z takich prezentów, z pewnością pomyślą o Tobie.

Kawa i herbata

Kawa lub herbata to bardzo uniwersalny prezent. Większość ludzi pije któryś z tych napojów, a bardzo często i oba jednocześnie. Kawy i herbaty to także dobry prezent w momencie, gdy nie mamy pojęcia co wręczyć danej osobie. Nie ma opcji, że ktoś nie ucieszy się z opakowania wysokiej jakości herbaty wraz z gustownym zaparzaczem.

Gry komputerowe

Mimo że gry komputerowe uznawane są jako domena mężczyzn, to w ostatnich czasach także i kobiety zaczynają się nimi interesować. Prezent w postaci pudełka z grą to dobry pomysł, zwłaszcza gdy obdarowanym jest młodsza osoba, która interesuje się nowymi technologiami. Zanim dokonamy zakupu, warto dyskretnie podpytać się o ulubiony gatunek gier.

Więcej informacji

Ciekawe prezenty na święta znajdziesz w asortymencie Ministerstwa Gadżetów – sprawdź interesujące pomysły