Wózek do sprzątania czy tradycyjny mop – zalety profesjonalnego sprzętu do sprzątania

Jednym z głównych problemów firm, które zajmują się utrzymaniem czystości w biurach, urzędach, hotelach czy obiektach przemysłowych, jest wybór odpowiedniego sprzętu do pracy. Czy tradycyjny mop sprawdzi się podczas działań prowadzonych na tak dużą skalę? A może lepszym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjny wózek do sprzątania?

Zanim rozpoczniemy rozważania na temat wyższości jednego z rozwiązań warto dokonać prostego porównania. Zarówno mop jak i wózek do sprzątania służą do tego samego, ale różnią się w sposób zasadniczy pod względem budowy. W przypadku tego pierwszego w zestawie mamy zazwyczaj do dyspozycji mop oraz wiaderko z wyciskarką. Wózek do sprzątania jest dużo lepiej wyposażony. Może stanowić zestaw „dwuwiadrowy” posiadający:

  • Wyciskarkę
  • Półki i szuflady na akcesoria
  • Uchwyt na mopy i akcesoria
  • Stelaż z klapą i workiem na odpady

Funkcjonalność i efektywność podczas pracy

Powyższe zestawienie pokazuje, że wózek do sprzątania jest bardziej funkcjonalnym narzędziem od tradycyjnego mopa. Ta wielozadaniowość ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku obiektów, które oprócz dużej powierzchni charakteryzują się sporą ilością pomieszczeń. Funkcjonalność wózków do sprzątania w prosty sposób przekłada się na efektywność pracowników wykonujących określone zadania.

Wyobraźmy sobie, że osoba sprzątająca ma przydzielone 10 pomieszczeń, w których musi opróżnić kosze na śmieci, umyć podłogi i okna oraz zetrzeć kurze. Mając lekki i zwrotny wózek do sprzątania pracownik po wejściu do danego pomieszczenia może wykonywać po kolei zlecone prace. Przemieszczanie po całym obiekcie z potrzebnymi akcesoriami również nie będzie stanowić problemu. Bez wózka byłoby to dużo bardziej uciążliwe i czasochłonne. Pracownik za każdym razem byłby zmuszony do wizyty w magazynie celem pobrania odpowiedniego sprzętu. Efekt? Dłuższy czas pracy, a tym samym niższa efektywność i wynikający z tego wzrost kosztów sprzątania.

profesjonalny wózek do sprzątania

Wózek do sprzątania dopasowany do potrzeb

Biorąc pod uwagę różną specyfikę obiektów oraz zakres prac każda firma może potrzebować nieco innych narzędzi do sprzątania. Dlatego na rynku oferowane są m. in.:

  • Wózki do mycia podłóg
  • Wózki do kompleksowego sprzątania
  • Wózki do sprzątania w hotelach czy szpitalach
  • Wózki na odpady

W ten sposób firma sprzątająca może bez trudu dopasować narzędzia pracy do listy wykonywanych zadań oraz wielkości i specyfiki obiektu.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Do listy zalet, jakie posiada wózek do sprzątania, należy dopisać nieskomplikowaną obsługę. Lekka i zwrotna konstrukcja pozwala łatwo manewrować i przemieszczać się pomiędzy kolejnymi sekcjami budynku. Modułowa budowa umożliwia jednoczesne przewożenie wszystkich potrzebnych akcesoriów. Stabilność wózka oraz odpowiednie ułożenie środków umieszczonych na platformie zapewnia bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Prowadząc firmę sprzątającą należy dbać przede wszystkim o jak największą wydajność i jakość pracy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i ergonomii. Pod tym względem wózek do sprzątania jest dużo lepszym wyborem niż tradycyjny mop. Pozwala działać szybko, sprawnie i realizować kilka zadań jednocześnie.