Zdrowe materace dla alergików

Na rynku materacy producenci sięgają się różnych chwytów reklamowych, aby odebrać klienta konkurencji. Przykładem są materace antyalergiczne, które tak naprawdę nie istnieją. Otóż dlaczego?

Bowiem nie ważne, co w środku zawierają materace, ale ważne jest, na co dana osoba jest uczulona. Jedni są uczuleni na roztocza, inni na inne rzeczy. Nie mogą na przykład spać na materacu, na którym będzie im zbyt ciepło. Dlatego więc tak naprawdę, nie ma materaca, który byłby przeznaczony dla alergików. Przede wszystkim zależy, na co kto jest uczulony. Niektóre firmy produkują materace, które będą pomagały w zwalczaniu alergii na przykład na roztocza czy kokos. W konstrukcji pokrowca materaca znajdują się wtedy specjalne wyściółki, które nie powodują tego, że roztocza się w nim zagnieżdżają. W przypadku takim także dobrze jest dobierać pokrowiec, który z zewnętrznej strony będzie wykonany z materiałów naturalnych (na przykład wełny czy bawełny), a nie z materiałów syntetycznych. Takie to znajdują się najczęściej na materacach standardowych, w niezbyt wygórowanych cenach. Wśród materacy sprężynowych, na szczególną uwagę zasługują sobie bardzo wygodne materace kieszeniowe. Jak one działają i jak wyglądają, za chwilę opowiem. Ich budowa polega na tym, że materace o sprężynach kieszeniowych, to materace, bardziej przyjazne człowiekowi.

Każda sprężynka, która się w nim znajduje, pracuje samodzielnie, dzięki czemu, nawet przy uszkodzeniu jednej z nich, pozostała część może funkcjonować bezproblemowo, co było niemożliwe w przypadku zwykłym sprężynowych materacy. Materace kieszeniowe bardzo dobrze dopasowują się do ciała człowieka. Można zakupić o jednakowej twardości, albo materac wykonany z kieszeń sprężynowych o różnych strefach twardości, których zazwyczaj jest siedem. Inny nacisk generuje na materac ciało na obszarze głowy, szyi czy stóp, a inny, dużo większy, w strefie kręgosłupa czy bioder. Dlatego też muszą być one do znoszenia tych nacisków odpowiednio dostosowane. Materace sprężynowe nie powinny zawierać warstwy kokosa. Mija się to z celem. Ponieważ każda sprężynka działa samodzielnie, dostosowując się do ciała, musi mieć ona bezpośredni z nim kontakt. Tylko wtedy może działać prawidłowo. Kokos, który utwardza, jest grubą warstwą, która nie pozwala sprężynkom odczuwać nacisku ciała ludzkiego, przez co, dopasowywać się do niego. Kiedy chcemy poszukać ciekawego materaca warto kliknąć w link.