Podczas krótkiej podróży do Japonii zobacz najważniejsze atrakcje i zabytki

Jeśli masz tylko kilka dni na podróż po Japonii, odwiedź najważniejsze atrakcje tego kraju, w tym metropolię Tokio, starożytną stolicę Kioto i piękny Park Narodowy Hakone w cieniu góry Fuji.

Tokio, jedno z najbardziej ekscytujących miast na świecie, a Kioto, symbolizuje serce i duszę tradycyjnej Japonii, nie można również pominąć góry Fuji, która jest miejscem wartym uchwycenia na zdjęciu. Tokio to jedno z najbardziej zatłoczonych miast na świecie, pełne niesamowitych restauracji, pięknych ogrodów, oszałamiającej nowoczesnej architektury i zabytków. Oprócz świateł i tłumów Tokio jest także pełne spokojnych dzielnic, w których można znaleźć mieszkańców, którzy zajmują się swoim codziennym życiem, oraz niezliczonych ukrytych klejnotów w postaci cudownych małych sklepików i barów, gdzie możesz cieszyć się prawdziwie japońską atmosferą i skosztować pysznej i eklektycznej różnorodności potraw. Tętniąca życiem, ale staromodna dzielnica, najlepiej znanej z parku Ueno, w którym znajduje się wiele muzeów, w tym doskonałe Muzeum Narodowe w Tokio, również jest warta odwiedzenia, możesz również posmakować legendarnego nocnego życia w Tokio.

Park Narodowy Hakone to górzysty obszar na obrzeżach Tokio, najbardziej znany z luksusowych ryokanów, kojących onsen, czyli gorących źródeł, i w pogodne dni, z oszałamiających widoków na kultową górę Fuji.

Dla mieszkańców Tokio taka wycieczka jest synonimem relaksu, ale Hakone oferuje wiele do zobaczenia i zrobienia, jak gondola kolejki linowej do podziwiania widoków lub rejs po jeziorze Ashi. Kioto jest jednym z najbogatszych kulturowo miast na świecie i miejscem, o odwiedzeniu którego marzy większość turystów, których interesuje wycieczka do Japonii. Będąc lokalizacją dla 17 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, Kioto było stolicą Japonii przez ponad tysiąc lat i nadal pozostaje odzwierciedleniem tradycyjnej Japonii. Dziś jest dużym nowoczesnym miastem liczącym ponad milion mieszkańców i na pierwszy rzut oka wygląda prawie jak każde inne japońskie miasto. Ale miasto zachowało wiele swoich dawnych tradycji i obfituje w piękne i dobrze zachowane zabytki.